2026. június 11. 02:26
2026. június 11. 02:26
2026. június 11. 02:26

Ma Barnabás napja van.

Betöltés...
Magyarország

Félezer gyereket megmérgeztek Angyalföldön, nyomoz a rendőrség

kórház nővér beteget tol egy hordágyon

Több mint félezer gyereket megmérgeztek az étellel Angyalföldön, gondatlan veszélyeztetés  miatt nyomoz a rendőrség.

Megmérgeztek több mint félezer gyereket Angyalföldön, az ügyben foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés miatt nyomoz a rendőrség. Még november elején történt a súlyos ételmérgezés a XIII. kerületi óvodákban és iskolákban. Emiatt az ebéd elfogyasztása után tömeges megbetegedések történtek.

A fertőzés majdnem 600 embert érintett, közülük 541 gyermek lett rosszul. A gyanú szerint a közétkeztetést biztosító szolgáltató által készített étel okozta a problémát – írta a Magyar Nemzet.

Norovírus mérgezte meg a gyerekeket Angyalföldön

Az elsődleges vizsgálatok Norovírust azonosítottak kórokozóként, amely feltehetően nyers élelmiszer útján került a rendszerbe. Ugyanez a vírustörzs volt jelen a laboreredmények szerint a konyhai dolgozók és a megbetegedettek mintáiban is. Ami alátámasztotta az nyers étel eredetű fertőzés feltételezését.

Mint azóta pontosan kiderült, a járvány 19 tálalókonyhát érintett. Összesen 594-en betegedtek meg, köztük 541 gyermek és 43 intézményi dolgozó.

A rendőrség nyomoz az angyalföldi mérgezés kapcsán

A leggyakoribb tünetek a hasmenés, hányás, hasi görcs, láz, fejfájás és levertség voltak. Negyvenhét gyermek kórházi ellátásra szorult. Az ügyben a rendőrséget is megkeresték. Azt közölték, hogy „a Budapesti Rendőr-főkapitányság XIII. Kerületi Rendőrkapitányság foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétség gyanúja miatt indított nyomozást ismeretlen tettes ellen“. Hozzátették: a szükséges nyomozati cselekmények folyamatban vannak.

90 nap a szcientológusok közt - Klenk-Sipos Rita és Szilvási Endre könyve

Magyar szakos tanárból lettem újságíró-fotós. Krónikása voltam a rendszerváltáskori Magyarország átalakulásának. Bár a világ nagyot változott, ma is hiszek benne, hogy a jó újságírónak oda kell menni, ahol a hír születik. Hosszú évekig voltam napilapos oknyomozó újságíró, neves női magazinoknak készítettem emberi sorsokról riportokat, életmeséket. Előfordult, amikor főszerkesztőként egyidőben három online szerkesztőségnél dolgoztam. Mindig a kíváncsiság vitt előre, meg akartam fejteni, hogy mi miért történt.