Brutális károkat okozott vasárnap a vihar Budapesten, kidőlt fák, megrongálódott tetők miatt hívták a tűzoltókat.
Brutális vihar tombolt vasárnap Budapesten, kidőlt fák, megrongálódott tetők maradtak utána. A vasárnap délutáni ítéletidő jelentős terhelést ró a fővárosi tűzoltókra, akik több kerültben is folyamatosan dolgoznak a károk felszámolásán. A HungaroMet tegnap riasztást adott ki zivatarok kialakulása miatt, amelyekhez erős széllökések is társultak. Budapesten a tűzoltókat elsősorban kidőlt fák, leszakadt ágak és megrongálódott tetőszerkezetek miatt riasztották.
A vihar következtében több olyan helyzet is kialakult, amely közlekedési fennakadást vagy közvetlen veszélyt jelentett a lakosság számára. Angyalföldön, a Váci úton egy kidőlt fa akadályozta a forgalmat két sávon. Ezért a helyszínen dolgozó egységeknek a forgalom biztonságának helyreállítása is feladatuk volt. A XI. kerületi Sáfrány utcában egy fa villanyvezetékre dőlt, így annak eltávolítása fokozott körültekintést igényelt.
Zuglóban sem múlt el nyomtalanul a vihar. Ott a Limanova tér közelében egy nagyobb fa parkoló személyautóra zuhant. Míg a Nagy Lajos király útján a vihar ereje egy kéményt döntött le, ami szintén tűzoltói beavatkozást tett szükségessé.
A közlemény szerint a fővárosi tűzoltók folyamatosan dolgoznak a károk felszámolásán, és amint egy helyszínen végeznek a munkálatokkal, azonnal indulnak tovább a következő bejelentéshez. A jelentés szerint a legtöbb riasztás kidőlt fák eltávolításához kapcsolódik. Azonban a vihar következményei több kerületben is okoztak olyan károkat, amelyek gyors beavatkozást igényeltek.


