KÁRPÁTMEDENCE Bűnügy Botrány Győrben, nyomozás indult, kifizetőhely lehetett a médiacég
Bűnügy

Botrány Győrben, nyomozás indult, kifizetőhely lehetett a médiacég

rendőrség

Nyomoz a rendőrség a Győr+Média Zrt. ellen különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt.

Nyomozást indított a veszprémi rendőrség a Győr+Média Zrt. ellen, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt tett feljelentést a polgármester. „A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság korábbi feljelentésemre elrendelte a nyomozást a Győr+Média Zrt. furcsa szerződései ügyében, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt indul a büntetőeljárás” – írta közösségimédia-oldalán Pintér Bence Győr polgármestere. 

Még május elején tett feljelentést a győri polgármester, miután információi szerint az önkormányzati működtetésű médiacég fiktív munkavállalókat foglalkoztatott. Pintér Bence szerint a fideszes közgyűlés több száz millióval támogatta a céget.

30 helyett 90 ember kapott fizetést

„Az átvilágítás során nagyon furcsa dolgokat találtunk. Már az meglepő volt, hogy a korábban általunk és sokak által 30-40 fősre becsült médiacég 2025-ben valójában 93 főt foglalkoztatott. Ennyien egészen biztosan nem kellettek a hatékony működéshez” – tette hozzá – idézte az index.hu. A rendőrség előzőleg feljelentőként hallgatta ki Pintér Tibor polgármestert. Akinek mostani beszámolója szerint hétfőn ismételten kihallgatták, ezúttal a győri városházán, tanúként

90 nap a szcientológusok közt - Klenk-Sipos Rita és Szilvási Endre könyve
Exit mobile version