2026. június 11. 03:32
2026. június 11. 03:32
2026. június 11. 03:32

Ma Barnabás napja van.

Betöltés...
Foci Sport

Fazekas László Belgiumban pihen, eltemették a legendás focistát

Fazekas László _ MLSZ

Az Újpest egykori, legendás focistáját pár nappal a halála után már el is temették, de meglepő módon Fazekas László Belgiumban nyugszik.

Fazekas László Belgiumban nyugszik, néhány nappal a halála után ott helyezték örök nyugalomra. Az Újpest, a magyar válogatott és az Royal Antwerp egykori legendáját a brasschaati Rustoord temetőben helyezték örök nyugalomra szűk családi körben. A 92-szeres válogatott, olimpiai bajnok futballistát fehér, zárt koporsóban búcsúztatták, miközben kedvenc zenekara, a The Beatles dalai szóltak a szertartáson. A búcsúztatáson felesége, Sallai Judit, három lánya és unokája vett részt – írta a Bors.

Fazekas László súlyos betegség után, 78 éves korában hunyt el. Mint az a Kárpátmedence megírta, 2a legendás focistánál 020-ban ALS-betegséget diagnosztizáltak, családja szerint csendben és méltósággal távozott.

Fazekas László 78 évet élt

Fazekas László 18 évesen debütált az újpestiek első csapatában, 408 bajnokin 210 gólt szerzett, háromszor volt gólkirály, az 1960-as, az 1970-es években sorozatban hétszer bajnoki címet nyerő Dózsa csatársorának meghatározó tagja volt. Összesen kilencszer volt bajnoki aranyérmes az újpestiekkel.

Mellette három Magyar Kupát is nyert a csapattal. A második legjobb európai góllövőnek járó Ezüstcipőt is elnyerte 1980-ban. A válogatottban 1968 és 1983 között 92 alkalommal szerepelt, legnagyobb sikere, hogy 1968-ban Mexikóvárosban olimpiai aranyérmet szerzett a csapattal. Pályafutása végén Belgiumban futballozott, miután az akkori párt- illetve labdarúgó-vezetés az érdemeire való tekintettel 1980-ban adta meg neki is a lehetőségét.

t.

90 nap a szcientológusok közt - Klenk-Sipos Rita és Szilvási Endre könyve
Magyar szakos tanárból lettem újságíró-fotós. Krónikása voltam a rendszerváltáskori Magyarország átalakulásának. Bár a világ nagyot változott, ma is hiszek benne, hogy a jó újságírónak oda kell menni, ahol a hír születik. Hosszú évekig voltam napilapos oknyomozó újságíró, neves női magazinoknak készítettem emberi sorsokról riportokat, életmeséket. Előfordult, amikor főszerkesztőként egyidőben három online szerkesztőségnél dolgoztam. Mindig a kíváncsiság vitt előre, meg akartam fejteni, hogy mi miért történt.