2026. június 10. 21:40
2026. június 10. 21:40
2026. június 10. 21:40

Ma Margit, Gréta napja van.

Betöltés...
Bűnügy

Intézetbe került 4 gyerek, mert anyjuk hetekre pasizni ment

gyerek

Hetekre pasizni ment a Somogyban élő anya, az étel, pénz nélkül maradt négy gyerek éhezett, hiába várta haza a nőt.

A Somogyban élő négy gyerek intézetbe került, betegen, éhesen egyedül maradt,  mert az anya a szerelmet keresve két hétre egy férfihez költözött. Ezért vádat emeltek ellene – tájékoztatta a Somogy Vármegyei Főügyészség csütörtökön az MTI-t. Mint írták: a vádlott férjét 2024 júniusában letartóztatták, a nő ezután társkereső oldalon kezdett ismerkedni. Két éve szeptemberben egy férfi ismerőséhez utazott anélkül, hogy a 15, 13, 10 és 8 éves gyerekeinek elmondta volna, hova megy és mikor jön vissza.

Távozásakor csak rövid időre elegendő hideg élelmet vett, pénzt nem adott nekik, tüzelőről sem gondoskodott. A gyerekek párszor telefonon beszéltek az anyjukkal. Titkolták a környezetükben, hogy magukra hagyták őket. Napokig nem ettek, nem tisztálkodtak megfelelően, igazolatlanul hiányoztak az iskolából, ketten megfáztak a fűtetlen családi házban.

Az anya végül az iskola jelzésére tért haza, de másnap ismét lelépett egy férfihez. Se pénzt, se ételt nem hagyott a gyerekeknek, mondván: nem akarja őket tovább nevelni. A négy testvér előbb rokonokhoz került, majd a gyámhatóság intézetben helyezte el őket. A Fonyódi Járási Ügyészség a nő ellen kiskorú veszélyeztetése miatt felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozta a bíróságra benyújtott vádiratában.

90 nap a szcientológusok közt - Klenk-Sipos Rita és Szilvási Endre könyve
Magyar szakos tanárból lettem újságíró-fotós. Krónikása voltam a rendszerváltáskori Magyarország átalakulásának. Bár a világ nagyot változott, ma is hiszek benne, hogy a jó újságírónak oda kell menni, ahol a hír születik. Hosszú évekig voltam napilapos oknyomozó újságíró, neves női magazinoknak készítettem emberi sorsokról riportokat, életmeséket. Előfordult, amikor főszerkesztőként egyidőben három online szerkesztőségnél dolgoztam. Mindig a kíváncsiság vitt előre, meg akartam fejteni, hogy mi miért történt.