2026. június 10. 21:32
2026. június 10. 21:32
2026. június 10. 21:32

Ma Margit, Gréta napja van.

Betöltés...
Aktuális

Káosz a benzinpiacon: nincs üzemanyag a kis kutakon

benzin

A Független Benzinkutak Szövetségének elnöke szerint a kis kutakon nincs védett áras üzemanyag, és korlátozások is várhatók.

Tokaj-Hegyalja környékén már több kisebb töltőállomáson kifogyott a védett áras üzemanyag, és hamarosan újabb kutakon is kiürül a készlet. Erre figyelmeztetett a Független Benzinkutak Szövetségének elnöke. Gépész László szerint több helyütt már korlátozzák a tankolható üzemanyag mennyiségét. És a helyzetet csak tovább nehezíti, hogy a független benzinkutaknak ígért támogatás elveszett a kormányváltás útvesztőjében, így abból egyik tulajdonos sem látott még semmit.

A kis benzinkutak egyharmada kapott nemrég levelet az ország egyetlen nagykereskedőjétől, a Moltól. Amelyben azt írják: felhasználták a stratégiai tartalékból felszabadított dízelt. Ez nem azt jelenti, hogy elfogyott az üzemanyag. Hanem azt, hogy onnantól kezdve kizárólag hatósági áron tudják azt megvenni. És ugyanannyiért is kell eladniuk – számolt be az Mfor.

benzin

A Független Benzinkutak Szövetségének (FBSZ) elnökét, Gépész Lászlót a lap ennek fényében arról kérdezte, mi vár az autósokra a következő hetekben. A kép meglehetősen ijesztő – írja a blikk.hu. „Sok olyan benzinkútról tudok, ahol korlátozzák a tankolható üzemanyag mennyiségét. Van, ahol 5 literben állapították meg a limitet, van, ahol 20 litert engednek. Olyan tulajdonos is van, akinél nincs mennyiségi korlát, és úgy van vele: addig dolgozik, amíg lehet, aztán amikor elfogy, lehúzza a rolót. Tokaj-Hegyalja környékén több kút teljesen kifogyott az üzemanyagból”– mondta el az FBSZ elnöke.

A kisebb benzinkutak tulajdonosai azzal számoltak, hogy a támogatásokkal sikerülhet a nullszaldós működés, annak hiányában pedig veszteséget könyvelhetnek el, vagy bezárnak. A szerencsésebb kutak tulajdonosai, akiknek még van a stratégiai tartalékból származó üzemanyagból, 35 forint árréssel dolgozhatnak a hatósági áras eladás mellett.

90 nap a szcientológusok közt - Klenk-Sipos Rita és Szilvási Endre könyve
Magyar szakos tanárból lettem újságíró-fotós. Krónikása voltam a rendszerváltáskori Magyarország átalakulásának. Bár a világ nagyot változott, ma is hiszek benne, hogy a jó újságírónak oda kell menni, ahol a hír születik. Hosszú évekig voltam napilapos oknyomozó újságíró, neves női magazinoknak készítettem emberi sorsokról riportokat, életmeséket. Előfordult, amikor főszerkesztőként egyidőben három online szerkesztőségnél dolgoztam. Mindig a kíváncsiság vitt előre, meg akartam fejteni, hogy mi miért történt.