Gyurcsány Ferenc egy kis nógrádi faluban, Ecseg egyik utcájában vett házat, ha odaköltözik, még polgármester is lehet.
Gyurcsány Ferenc Nógrád megyében, a festői szépségű Ecseg egyik utcájában vett egy házat. Nem titkolta: egyelőre nem ott akar életvitelszerűen élni, de a falucska életében részt kíván venni – írta az economnx.hu. Mint ismert, az egykori miniszterelnök egy éve teljesen visszavonult a politizálástól. Ezt követően pártja, a DK csúfosan leszerepelt a parlamenti választásokon.

Baráth Éva Ecseg polgármestere a Facebook-oldalán számolt be arról, hogy házat vásárolt a településükön Gyurcsány Ferenc. Baráth személyesen is találkozott a volt miniszterelnökkel, akivel a jövőbeli tervekről is beszélgettek. Elmondása szerint egy rövid, kötetlen beszélgetés keretében egyeztettek a jövőről.
A polgármester szerint Gyurcsány Ferenc a közeljövőben nem tervezi az életvitelszerű letelepedést. Hosszú távon azonban ez a szándéka. A polgármester azt is megtudta, hogy az egykori miniszter és családja a jövőben szeretne bekapcsolódni a település életébe. Valamint részt venni a helyi közösségi rendezvényeken is. „Bízunk benne, hogy az új tulajdonosok megelégedésére szolgál majd a nálunk eltöltött idő, és ezúton is üdvözöljük őket a településen” – idézte az nlc Baráth Évát.
