Kigyulladt a tehervonat mozdonya vasárnap Verőce és Nagymaros között, emiatt összeomlott a vasúti közlekedés.
Rejtélyes ok miatt kigyulladt egy tehervonat mozdonya vasárnap Verőce és Nagymaros között, emiatt összeomlott a vasúti közlekedés. A szobi vasúti fővonalon az esti órákban hosszabb eljutási idő várt az utasokra. Ezen az sem segített, hogy a kimaradó vonatok helyett Vác és Szob között pedig pótlóbusz vitte tovább az utasokat.
A fennakadás nemcsak a budapesti Nyugati pályaudvar és Vác között közlekedő Z70-es vonatokat érintette. De a nemzetközi vonatok, így a Metropolitan és Hungária railjetek – Metropolitan és Báthory EuroCity – is várakozni kényszerültek a fennakadás végéig.

A katasztrófavédelem az oltás idejére leállította a teljes vasúti közlekedést a két állomás között – írta a MÁVINFORM. Azonban a felsővezeték áramtalanítása miatt hosszabb szakaszon, Vác és Szob között teljesen szünetelt a forgalom. A várakozó vonatok utasait pótlóbuszok vitték tovább. Hétfőn a MÁV és a Volán egyes állomásain már másodfokú hőségriadónál is vízosztással várja az utasokat, amit a Közlekedési és Beruházási Minisztérium rendelt el.
