Visszavonta a Normafa szánkó- és sípálya engedélyét a Pest Vármegyei kormányhivatal, vagyis nincs több csúszkálás.
Visszavonta a Normafa szánkó- és sípálya engedélyét a Pest Vármegyei kormányhivatal – adta hírül a Facebook-oldalán a Normafa Park. Ami azt jelenti, hogy visszavonta a normafai szánkó-, sífutó- és gyereksípálya működési engedélyét. Hozzátették: ha a döntés nem változik, akkor megszűnik Magyarország egyetlen rendszeresen működő szánkó- és sífutópályájának téli működése.
Bezárt Normafa, vége a jó világnak
A kormányhivatali határozat szerint a Pest Vármegyei Kormányhivatal engedélyezte az önkormányzatnak, hogy a Normafa Park téli sportfejlesztéseihez használjon egy védett természeti területet. A Normafa Park történelmi sportterületével kapcsolatos hatósági ügyeket egy korábbi kormányrendelet nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánította.
Ami azt jelenti, hogy a síterephez kapcsolódó természetvédelmi engedélyezési eljárás is kiemelt eljárásnak számított. Azonban a Védegylet Egyesület jogi úton támadta meg a természetvédelmi hatóság engedélyező határozatát. Ezt követően a hatóság megvizsgálta a keresetet, és megállapította, hogy „a tárgyi ügyben a megalapozott érdemi döntéshez a tényállás további tisztázása szükséges. Ezért a Határozat jogszabálysértő, így a Természetvédelmi Hatóság annak visszavonásáról rendelkezett”. A döntést a Normafa Park bíróságon támadhatja meg – idézte az infostart.hu.
