2026. június 22. 22:04
2026. június 22. 22:04
2026. június 22. 22:04

Ma Paulina napja van.

Betöltés...
Magyarország

Nagy bajban Matolcsy György, visszavonták a díszpolgári címét

Matolcsy György

Kecskemét közgyűlése úgy véli, az MNB-ügy miatt Matolcsy György méltatlanná vált, nem érdemli meg a díszpolgári címet.

Kecskeméti közgyűlése visszavonta Matolcsy György díszpolgári címét az MNB-ügy miatt. Ezt a hírt közölte az erről szóló indítványt benyújtó Szövetség a Hírös Városért-frakció a közösségi oldalán csütörtökön. A képviselőcsoport indoklása szerint a Magyar Nemzeti Bank (MNB) volt elnöke az MNB-ügy miatt méltatlanná vált a címre.

„Az elmúlt időszakban a Magyar Nemzeti Bank alapítványi rendszerével, a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvánnyal, valamint a Neumann János Egyetemért Alapítvánnyal összefüggésben nyilvánosságra került információk országos jelentőségű közéleti üggyé váltak” – áll a közleményben.

„Az Állami Számvevőszék vizsgálatai súlyos megállapításokat tettek. Amelyek nyomán büntetőeljárások és további vizsgálatok indultak. A történtek jelentős mértékben megrendítették a közbizalmat, és országos figyelmet irányítottak az érintett szervezetek működésére” – idézte a hvg.hu.

Matolcsy neve hátrányosan érinti Kecskemétet

Kiemelték: az ügy különösen érzékeny Kecskemét számára. Mivel a Neumann János Egyetemért Alapítvány közvetlen kapcsolatban áll a város felsőoktatási, tudományos és gazdaságfejlesztési céljaival. „A kialakult helyzet következtében Kecskemét neve és megítélése országos szinten is összekapcsolódott az ügyben felmerült kérdésekkel. Amely alkalmas volt arra, hogy a város jó hírnevét hátrányosan érintse” – fogalmaztak.

Végül arról írtak, hogy a díszpolgári cím nemcsak a múltbeli érdemek elismerése, hanem erkölcsi példamutatás is. Ezért „a város közössége joggal várja el, hogy Kecskemét legmagasabb kitüntetésének birtokosai személyükben és közéleti szerepvállalásukban egyaránt méltók legyenek e cím viselésére”.

90 nap a szcientológusok közt - Klenk-Sipos Rita és Szilvási Endre könyve
Magyar szakos tanárból lettem újságíró-fotós. Krónikása voltam a rendszerváltáskori Magyarország átalakulásának. Bár a világ nagyot változott, ma is hiszek benne, hogy a jó újságírónak oda kell menni, ahol a hír születik. Hosszú évekig voltam napilapos oknyomozó újságíró, neves női magazinoknak készítettem emberi sorsokról riportokat, életmeséket. Előfordult, amikor főszerkesztőként egyidőben három online szerkesztőségnél dolgoztam. Mindig a kíváncsiság vitt előre, meg akartam fejteni, hogy mi miért történt.